A je to tu. Obdobie, ktoré všetci žiaci, študenti, ale aj pedagogickí pracovníci netrpezlivo očakávali. Nášmu 30 mesačnému projektu VEDIEŤ VIAC, ktorý sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Fondu regionálneho rozvoja, v rámci operačného programu Ľudské zdroje sa končí doposiaľ päťmesačná spolupráca so základnými a strednými školami na celom Slovensku.

Od začiatku projektu vo februári 2021 sme stihli spolupracovať s viac ako 30 školami z rôznych kútov Slovenska,  do projektu sme zatiaľ zapojili viac ako 2000 žiakov a 70 učiteľov všetkých stupňov škôl. Využívali on-line prezentácie, lebo situácia nedovoľovala inak. Učili sme sa za pochodu, ako to robiť čo najlepšie, najzaujímavejšie a realizovali sme 128 prezentácií v trvaní od 45 do 90 minút. Technické problémy sme prekonávali my i školy spoločnými silami. Posledný mesiac sa nám podarilo pár škôl navštíviť aj osobne a 16 interaktívnych prezentácii bolo naživo. Niektoré prezentácie prebiehali na žiadosť účastníkov v angličtine.

Vďaka spolupráci s dokumentaristom Palom Barabášom  a firmou LEBOMÄDVEĎ sme ocenili viac ako 500 aktívnych študentov. Na každú spolupracujúcu školu sa nám podarilo poslať aspoň jednu edukatívnu skladačku „mapucle“ – mapové puzzle Slovensko okresy, alebo Európa, s ktorou budeme ešte ďalej pracovať na našich hodinách v nasledujúcom školskom roku, lebo všetci chcú vedieť viac.

Na úspešnom priebehu projektu sa podieľali okrem nášho skvelého tímu aj riaditelia, zástupcovia riaditeľov a učitelia. Patrí im za to veľké poďakovanie.

Projekt VEDIEŤ VIAC pokračuje ďalej v novom školskom roku. Na základe podnetných reakcií v spätných väzbách žiakov a učiteľov pripravujeme nové, zaujímavé témy. Ak to situácia dovolí, budeme vás navštevovať priamo u vás, v školách. Tak neváhajte a prihláste sa, nech prídeme aj k Vám. Prajeme krásne dni zaslúženého voľna žiakom na prázdninách a učiteľom na vysnívanej dovolenke.

 

Srdečne, Váš tím SEEDS n.o.

_______________________________________________________________________________

Od 1. februára 2021 štartuje Nezisková organizácia Seeds nový projekt VEDIEŤ VIAC. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje. Zaviazali sme sa, že najbližších 30 mesiacov budeme zasievať semienka zvedavosti v mladých ľuďoch na rôzne témy po celom Slovensku.

Školy, ale aj samotní študenti si môžu vybrať tému a poslať žiadosť o zapojenie sa do projektu. Okrem toho, že sú naše prezentácie poučné, sú interaktívne a zábavné aj pre učiteľov, ktorí veríme, že počas nich načerpajú nové sily a možno aj trochu inšpirácie.

Nezastavila nás ani ďalšia vlna vírusu a keď nemôžeme za Vami prísť osobne, prídeme za Vami aspoň virtuálne. Zatiaľ. A keď to bude opäť možné, uvidíme sa v triedach. Veľmi sa na Vás tešíme. Tak neváhajte, píšte, lebo kalendár sa plní rýchlo.

Váš tím SEEDS.